Sıkça Sorulan Sorular

PlatPlay neler sunar?

PlatPlay Digital Signage Çözümleri dilediğiniz görüntüyü, dilediğiniz ekranda görüntülemenize izin verir. Belli bir donanımdan veya oynatma platformundan bağımsız olarak PlatPlay, kullanımı kolay ve yüksek performanslı avantajlarıyla benzersiz bir deneyim sunar. Basit bir kurulumla başlayarak, işiniz büyüdükçe sisteminize yeni oynatıcılar, zamanlama ve otomatikleştirilmiş özellikler ekleyebilirsiniz. PlatPlay içerik yönetim sistemi (CMS) ile içeriklerinizi oluşturabilir, yayımlayabilir ve istediğiniz ekranlar ve oynatıcılar üzerinde oynatabilirsiniz.

Yazılımınızın bir bulut sürümü var mı? (Pek yakında)

Evet, PlatPlay Cloud hakkında daha fazla bilgi edinin. Dijital ortamınızı yüklemek, zamanlamak ve dağıtmak için web tarayıcınızdan giriş yapınız. Ekranlarınızı ve oynatıcılarınızı takip etmeniz ve raporlamanız için gerekli olan tüm araçları bulacaksınız. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

PlatPlay, ihtiyaçlarım için doğru Digital Signage yazılımı mıdır?

Sizi aşağıdaki maddelere göre ikna edebilmeyi umuyoruz:

Esnek olun: PlatPlay’i kullanmanın avantajlarından biri de, çok esnek bir yapıya sahip olmasıdır. Yazılımımızı mevcut veritabanları ile kolayca entegre edebilir, fonksiyonlar ekleyebilir ve Digital Signage sisteminizin işinizle birlikte büyümesine izin verebilirsiniz.

Güvende olun: PlatPlay’e güvenebilirsiniz. Geniş iş deneyimine ve iyi bir destek yapısına sahibiz. İçeriğinizi uzaktan takip edebilir, CPU sıcaklığını kontrol edebilir ve ekranları uzaktan açıp-kapatabilirsiniz. Yazılımın ve donanımın kontrolü tamamen sizdedir.

Yaratıcı olun: Hedef kitlenizi seçerek ekranda göstermek istediğiniz doğru içeriği seçin ve hedef kitlenizin dikkatini çekin. Hangi sektörden olursanız olun PlatPlay ihtiyaçlarınız doğrultusunda kişiselleştirilebilir. PlatPlay işletmenizin ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayabilir.

PlatPlay CMS'i çalıştırmak için gereken minimum sistem gereksinimleri nelerdir?

PlatPlay CMS uygulamasını çalıştırmak, oynatıcıları ve içeriğinizi yönetmek için sadece internet veya intranet bağlantısı ve bir web tarayıcısına ihtiyacınız vardır. PlatPlay CMS, fiziksel olarak veya sanal olarak kurulu Windows tabanlı bir sunucuya ihtiyaç duyar. Minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir.

 • CPU: Quad Core 1.8 Ghz
 • RAM: 4GB DDR3 1333 Mhz
 • Graphics: Intel HD Graphics
 • Hafıza: 120 GB HDD/SSD
 • Bağlantı: Ethernet / WiFi (802.11 b/g/n)
 • İşletim Sistemi: Microsoft Windows Server 2012 R2 ya da daha günceli (tavsiye edilen)
 • Çevre: MSSQL Express 2012, ASP.NET4.5, ISS7.0 veya daha yeni sürümler

Sunucu veya oynatıcı donanımını da sağlıyor musunuz?

Hayır, sunucu donanımını doğrudan satmıyoruz. Oynatıcı donanımı olarak sağladığımız tek ürün PlatPlay PI Player’dır, diğer oynatıcı donanımlarını doğrudan satmıyoruz. Ancak, donanım sağlayıcıları ile iş ortaklıkları kuruyor ve belirli donanımlara daha iyi bir yazılım kurulumu gerçekleştirmek için birlikte çalışıyoruz. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Hangi ekran ürünleri ve platformları PlatPlay ile uyumludur?

 • PlatPlay SSSP Player dahili olarak Samsung Smart Signage ekranlar ekranlar üzerinde veya Set-Back-Box (SBB) adı verilen harici bir oynatıcı üzerinde çalışır.(SSSP 2.0 ve üzeri desteklenmektedir).
 • PlatPlay PI Player sertifikalı Raspberry aygıtlarında çalışan, yazılım ve donanımı bir arada gelen bir oynatıcı paketidir.
 • PlatPlay Air Player, Windows veya Linux tabanlı bilgisayarlar için kullanılan bir uygulamadır.
 • PlatPlay Android Player, Android tabanlı cihazlarda ve oynatıcılarda çalışan bir uygulamadır. (Pek yakında)

Ne tür ekranlar kullanabilirim?

Kurulumunuzda profesyonel (endüstriyel) seri ekranlar kullanmanızı öneririz. Profesyonel ekranlar, uzun vadeli testlere tabi tutulan ve global üreticilerin garanti kapsamında bulunan ekranlardır. Bir ekran üreticisi seçtiğinizde ekranın hangi ortamda olacağını göz önüne almanız gerekir. Ekranlar, entegre oynatıcı, harici kontrol, parlaklık seviyeleri, bağlantı ve montaj seçenekleri vb. gibi çeşitli donanım ve yazılım özellikleri ile birlikte gelirler.

Sistemimdeki ekranı kontrol edebilir miyim?

Kullanmış olduğunuz ekran üzerinde harici kontrol destekleniyorsa; RS-232, Ethernet (RJ-45) veya bir API aracılığıyla ekrana bağlantı kurulabilir, PlatPlay CMS üzerinden ekranın görüntü ayarları, ses seviyesi, kaynağı veya gücü kontrol edilebilir.

PlatPlay hangi medya dosyalarını destekler?

PlatPlay CMS yazılımı, en bilinen medya formatlarını destekler. Birbirinden güzel içerikler yaratmak için farklı formatlardaki medya dosyalarını sisteme dahil edebilirsiniz.

Desteklenen Formatlar:

 • Metinler ve Resimler (.PNG, .JPG), Video (.MP4, WMV, .MKV), Flash (.SWF), Ses (.MP3) dosyaları
 • Hava Durumu, Haberler, Borsa ve Döviz Kurları
 • Bir duruma bağlı olarak Uyarılar ve Bildirimler
 • Web Sayfaları, Oylama, Anketler ve Yarışmalar
 • Canlı Yayın Akışı
 • Exchange veya Google Takvim’deki verileri ve etkinlikler
 • Sosyal Medya (Facebook, Twitter, Instagram) ve RSS Yayınları

Yukarıdaki formatlar, sistemde kullandığınız oynatıcı tipine göre farklılık gösterebilir.

PlatPlay RSS yayınlarını destekliyor mu?

Evet. RSS yayınları, önceden tanımlanmış RSS Widget nesneleri aracılığıyla doğrudan desteklenir. RSS Widgetları, HTML, JS ve CSS kodlarını kullanan Widget Sihirbazı aracılığıyla sistemde yaratılabilir.

PlatPlay, veritabanında depolanan verileri gösterebiliyor mu?

Evet. PlatPlay DataLink modülü, birden çok veritabanında saklanan verileri dilediğiniz ekranda göstermenize olanak tanır. Veri entegrasyonu ile ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sisteme ek özellik isteyebilir miyim?

Evet. Ekibimiz çeviktir ve iş ihtiyaçlarınızın gereksinimlerini karşılamak için yeni özellikler geliştirebilir ve uygulayabilir. Yeni gereksinimin kapsamına bağlı olarak, müşterilerimize danışmanlık hizmeti sağlayabiliriz. Henüz desteklenmeyen belirli bir özelliğe ihtiyacınız varsa, lütfen bize ulaşın.

Yazılımı ne sıklıkla güncelleyeceğim?

PlatPlay Cloud hizmetlerimizde güncellemeler ve destek, sağladığımız ana öğelerden biridir ve abonelik süresince ücretsizdir.
PlatPlay Cloud sistemini kullanmıyorsanız eğer, destek anlaşmasında ücretsiz güncelleme hizmeti bulunur ve her yıl yenilenmelidir. PlatPlay ortamınızı en yeni sürüme güncellemek, sistem performansını artırabilir, işlevselliği genişletebilir ve ihtiyaçlarınıza ulaşmak için size yeni araçlar sağlayabilir.

Lisans işlemi PlatPlay'de nasıl uygulanır?

PlatPlay lisansları, bilgisayar başına veya oynatıcı bazında sunulmaktadır.