Perakende Sektörü için Digital Signage Çözümleri

SORULARINIZ VE İSTEKLERİNİZ İÇİN HAZIRIZ!!!

Bize Ulaşın

Perakende Sektörü için PlatPlay Çözümleri

PlatPlay, işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşmak ve marka değerini arttırmak için tasarlanmış en güncel dijital görüntüleme çözümüdür. Müşterilerin satın alma kararını etkilemenin ve satın alma dürtüsünü tetiklemenin yolu sizden bir şey satın almaları gerektiğini onlara etkili ve doğru bir şekilde anlatmanızdan geçer.

Nielsen tarafından seçilmiş 100 kişi üzerinde yapılan ankete göre; katılanların %68’i mağazalarda gördükleri mesajların satın almalarına etki ettiklerini söylemiş ve %77’lik bir kısım ise ürünler hakkında bilgi almanın satın almak için olumlu olduğunu anlatmıştır.

Arbitron tarafından yapılan bir başka araştırmaya göre standlarda verilen mesajların araştırmaya katılan insanların %30’unun plansız bir alım yapmasını sağlamaktadır. Burada değinilmek istenen nokta müşterinize ne kadar etkin ulaşabilirseniz satışlarınızın artışı o kadar artacaktır ve bunun en iyi yollarından biri dijital ekranlar üzerinden müşterilerinize ulaşmaktır.

Perakende sektöründe hangi iş dalına ait olursa olsun büyük bir rekabet bulunmaktadır. Bu rekabette öne çıkmak farklılaşmaktan geçer.

Perakende Sektörü için PlatPlay Kullanım Alanları

Ürünlerinizi Tanıtın

Müşterilerinizin mağazalarınızdaki her üründen haberi var mı? Yoksa sadece onların ürünleri bulabilme kabiliyetine göre mi hareket ediyorsunuz? Bu noktada interaktif ekran teknolojileri kullanarak yönlendirici ve belirleyici olabilirsiniz. PlatPlay sistemi ile ürün tanıtımlarınızı müşterilerinize efektif bir şekilde iletmeniz diğer sistemlere göre çok daha kolaydır.

Dilediğiniz Mesaja Yer Verin

Her mağazanızın müşteri kitlesi aynı değil. Bunun farkındayız. Peki, mesajlarınız aynı mı? Farklı kitlelere, farklı mesajları vermek eski teknolojiler ile son derece zordu. PlatPlay teknolojisi ile dilediğiniz mağaza veya lokasyonda dilediğiniz mesaja yer vererek bu konuda belirleyici olabilirsiniz.

Digital Signage ile Dilediğiniz Mağazada Dilediğiniz Mesaja Yer Verin

Etkinizi Arttırın

Size özel hazırlanan sistem üzerinden günlük promosyonlar sunabilir, satışını arttırmak veya öne çıkarmak istediğiniz ürünlerinizi müşterilerinizin daha ulaşabileceği hale getirebilirsiniz. Böylelikle promosyon ve kapmanyalarınızın etkisini arttırabilirsiniz.

Anket Uygulamaları

PlatPlay sistemi, dokunmatik ekranlar üzerinden anket yapabilme olanağı sağlar. Müşterilerinizin verdiği yanıtları analiz ederek sorun tespiti yapabilir ve müşteri hizmetinizi daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca, anketin sonuçlarını anlık olarak izleyebilir ve böylece çok geç olmadan sorunlara müdahale edebilirsiniz.

Digital Signage ile Anket Uygulamaları
PlatPlay Digital Signage ile Marka Bilinirliğinizi Arttırın

Marka Bilinirliğinizi Arttırın

Markanızı ve bu markayı oluşturan unsurları doğru şekilde, doğru kitleye iletin; ve markanız ile müşterileriniz arasında bağ kurun. Böylece daha çok akılda kalarak müşterilerinizin tekrar sizi ziyaret etmesini sağlayın.

Omni-Channel

Bir mağazanızdaki müşteriniz o mağazada olmayan bir ürünü satın almak istiyor. Bu ürün başka mağazanızda var mı? Eğer var ise PlatPlay teknolojisini kullanarak müşterinizi bu ürünle buluşturabilirsiniz. Hem daha fazla kazanç hem de müşteri memnuniyeti bir arada.

PlatPlay Digital Signage ile Omnichannel Çözümler

Perakende Sektöründe PlatPlay'in Faydaları

Daha Fazla Müşteri Çekin

PlatPlay teknolojisi videolar, animasyonlar, görseller gibi interaktif medya araçlarını kullanmanıza olanak sağlar; ve mağazanızın önünden ve hatta uzağından geçen müşterilerin bile dikkatini çekmenize yardımcı olur. Onları mağaza içine yönlendirerek satışlarınızın artmasına yardımcı olur.

Mağazalarınız Modernleşsin

Müşterileriniz için farklı bir ortam yaratın; ve marka farkındalığınızı arttırın. Ayna ekran, Stretch ekran, veya küçük boy ekranlar kullanarak markanızın müşterileriniz üzerindeki etkisini arttırın.

Satışlarınız Artsın

Daha fazla müşteri çekin. Müşterileriniz kampanya ve indirimleri daha iyi anlasın, ürünlerinizi daha iyi tanısın; ve sonuç olarak satışlarınız artsın.

Daha Etkin Pazarlama

Doğru yerde, doğru hedef kitleye, doğru mesajı verirseniz sonuç kaçınılmaz olacaktır. Pazarlama kanalınızı daha etkin kullanın.

Kuvvetli Bir İletişiminiz

Genel merkez ile mağazalar arası iletişimi kuvvetlendirmek için PlatPlay teknolojisini kullanın. Firmanız, işleyişiniz, iç politikalarınız ve çalışma prensiplerinizle ilgili bilgilendirmeyi daha etkili bir şekilde gerçekleştirin. Çalışanlarınızın eğitimini dijital ekranlar kullanarak gerçekleştirin.

Dikkat Çekin

Dış mekan uygulamaları ile şubelerinizin önünden geçen binlerce potansiyel müşteriyi yakalayın. Dışarıda vereceğiniz mesajlar ile markanızın algısını arttırırken kampanyalarınız daha bilinir bir hal alsın. Yeni müşteriler kazanın.

Mağazaların Kontrolü Sizde Olsun

Mağazalardaki ekran ve ses sistemlerini uzaktan yönetin. Dilediğiniz içeriği dilediğiniz mağazada konumlandırın. Oluşabilecek sorunları takip edin; ve anında müdahale etme şansınız olsun.

Maliyetleriniz Azalsın

PlatPlay teknolojisinin yardımı ile birlikte basılı materyallere olan bağımlılıktan kurtulun. Daha hızlı daha etkili teknolojik çözümleri kullanarak gelirlerinizi arttırın.

Müşterilerimiz