Eğitim Sektörü için Digital Signage Çözümleri

SORULARINIZ VE İSTEKLERİNİZ İÇİN HAZIRIZ!!!

Bize Ulaşın

Eğitim Sektörü için PlatPlay Çözümleri

Teknolojideki gelişmelere en hızlı uyum sağlayan kitle şüphesiz ki genç nesildir. Teknolojiyle büyüyen bu yeni neslin öğrenme şekilleri de farklılaşıyor. Gelişen teknoloji eğitimde de farklı olanaklarla karşımıza çıkıyor ve öğrenme sürecini çok daha etkin bir şekilde yürütebilmemizi sağlıyor.

Günümüzde öğrencilerin pek çoğu interaktif teknoloji kucaklamış durumda; akıllı telefonlar, internet, Sosyal Medya, video ve bilgisayar oyunları kullanımı yoluyla dijital olarak daha bilinçli hale gelen bir nesil gelişiyor. İşte tam da bu nedenlerle eğitim kurumlarının dijitalleşmesi ve faklı beklentileri olan yeni nesile cevap verebilmesi son derece önemlidir.

PlatPlay, etkili bir şekilde çok geniş ve çeşitli bir kitleye ulaşmak için hazırlanmış birbirleri ile doğrudan iletişim halinde çalışan ve tek merkezden kurumunuza özel hazırlanan bir arayüz ile yönetilen elektronik bilgi aktarma sistemleri topluluğudur. Günümüzde bu sistemler üniversite ve diğer eğitim kurumlarında; yemekhane menü panoları, spor kompleksleri, lobi ve ortak alanlarda kullanılan bilgi ekranları, kampüslerde yol ve derslik bilgi ekranlarında kullanılmaktadır.

Eğitim Sektörü Kullanım Alanları

Yolunuzu Kaybetmeyin

Büyük kampüse sahip üniversitelerde öğrenciler, özellikle yeni başlayanlar, bir fakülteden öteki fakülteye giderken yollarını kaybetmekteler. PlatPlay’in digital kioskları için geliştirdiği yol yösterme yazılımı sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor. PlatPlay sayesinde, bulunduğunuz konumu görebilir ve gitmek istediğiniz konum için yol tarifi alabilirsiniz.

Aktiviteleriniz Daha Görünür Olsun

PlatPlay sistemi sayesinde, Digital Signage ekranları sosyal medya gibi dış veri kaynaklarından beslenebilir. Sosyal medyadaki aktivitelerinizi okulun veya kampüsün istediğiniz bölümünde görünür kılabilirsiniz.

PlatPlay Digital Signage ile Sesinizi Yükseltin

Sesinizi Yükseltin

İnteraktif ekranları kullanarak kayıt günleri gibi yoğun günlerde öğrencileri ve velileri doğru şekilde yönlendirin. Stresli bir ortamın oluşmasının önüne geçin.

Genel Alanları Aktif Kullanın

Kampüs içerisinde kantin, kafeterya, kütüphane gibi alanlardan daha aktif bir alan bulmanız son derece zor. Bu yoğunluğu değerlendirin. Öğrencilere dilediğiniz her konuda, dilediğiniz bilgiyi video, animasyon ve görseller kullanarak teknolojik bir şekilde iletin.

PlatPlay Digitalm Signage Çözümleri ile Yurtları Aktif Kullanın
PlatPlay Digital Signage Çözümleri ile Öğrenci İşleri Uygulamaları

Öğrenci İşlerini Öğrenciler Yapsın

Kampüs veya okul içerisinde kayıt, bilgi toplama, ders seçme gibi işleri öğrenciler interaktif ekranlar üzerinden yapabilsin.

Derslik Takibi

PlatPlay sistemi, amfi veya sınıf kapısına konumlandıracağınız ekranlar ile derslik takibi yapabilmenize olanak tanır, böylelikle doğru sınıfa mı geldim gibi soruların önüne geçer. yeri değiştirilen sınıfların bilgisini ekrandan takip ederek karışıklığın önüne geçebilirsiniz. İsterseniz ekrana entegre edeceğiniz alıcı ile derse katılan öğrencilerin yoklamasını alabilirsiniz.

PlatPlay Digital Signage Çözümleri ile Ders Takibi

Etkinliklerinizi Duyurun

PlatPlay sistemi, kampüs içerisinde yapılacak olan etkinlikler hakkında anlık olarak bilgilendirme yapabilir. PlatPlay, etkinlik alanı, tarihi ve saati gibi bilgileri dijital ekranlar üzerinde görüntülenmesini sağlar, böylelikle etkinliklerinize daha çok katılımcı toplayabilirsiniz.

Acil Durum Alarmları

PlatPlay, kampüsünüzde acil bir durum oluşması halinde hızlı bir şekilde ekranlar üzerinden yayacağınız doğru yönlendirmelerle acil çıkış kapılarına ve sığınaklara yönlendirebilir, hayati önem taşıyan bilgilendirme mesajlarını iletebilirsiniz.

PlatPlay Digital Signage Çözümleri ile Acil Durum Alarmları

Lokasyon Bazlı Bilgilendirme

Lokasyon bazlı bilgilendirme fonksiyonu ile,  her fakülte için farklı bilgilendirme mesajları ve içerikler gösterebilirsiniz, anlık olarak düzenleme yapabilirsiniz.

Öğrenci Kartını Okutarak Yoklama Alma

Kartlı yoklama fonksiyonu ile anlık olarak, her ders için öğrencilerin devamsızlık bilgilerine erişebilirsiniz.

PlatPlay Digital Signage Çözümleri ile Kampüs TV Uygulaması

Kampüs TV

Öğrencinin kendi içeriklerini ürettiği ve offline yayın verebildiği bir yayın aracı olarak kullanabilirsiniz. Öğrencilere kendi hazırladıkları içerikleri kampüs içerisinde yayınlama imkanı sağlayabilir böylelikle yaratıcılıklarını destekleyebilirsiniz.

Konferans Salonlarında

Kürsü önünde yer alan dijital ekranda PlatPlay sayesinde, konuşmacının bilgileri, konuşma süresi, konuşma konusu bilgileri gösterebilir izleyenlerin konu ve konuşmacı hakkında bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

PlatPlay Digital Signage Konferans Odası Çözümleri

Eğitim Sektöründe PlatPlay'in Faydaları

Öğrencilerinizin Katılımı Artsın

PlatPlay interaktif bir teknolojidir. Kullanıcı ile etkileşime girebilir. Bu özelliğiyle öğrencilerin derse katılım ve dersi takip oranını arttırır.

Eğitmenlerin Verimliliği Artsın

Kalabalık bir sınıf düşünün. Bu ortamda eğitmenin her öğrenci ile birebir ilgilenmesi çok zordur. Bu nedenle genele hitap eder. PlatPlay çözümleri ile öğrencilerin takibi kolaylaşır.

Haberlere Yer Verin

Platplay, mezunların fotoğraflarını ve videolarını gösterebilir, kampüs haritasını görüntüleyebilir ve üniversitenin tarihi hakkında bilgi verebilir.

Öğrencileri ve Velileri Haberdar Edin

Dersler, ders saatleri, spor ve sanatsal etkinlikler ile sınav tarihleri ve yerleri hakkında güncel haberlerin kolayca öğrencilerinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kampüs Erişimini Kolaylaştırın

PlatPlay çözümü, karmaşık bir kampüste kolay erişilebilir bilgi ağı ile öğrencileri ulaşmak istedikleri yerlere kolayca yönlendirmenize yardımcı olur.

Güncel Kalın

PlatPlay sistemi, tüm ağ üzerinden acil bir mesaj iletmek, iletişim kurmak ve bilgi vermek için otomatik bildirim sistemlerine entegre olabilmektedir. Ülke genelinde yaşanan acil bir durumu veya güncel haberleri eş zamanlı paylaşabilirsiniz.

Ekranlardaki İçerikleri Kontrol Edin

PlatPlay teknolojisi sayesinde, birden çok kullanıcı üzerinden içerik oluşturma, düzenleme, veri aktarımı gibi görevleri basitçe yapabilirsiniz. Bu sayede çalışanlarınızın daha verimli çalışmasını sağlayarak çalışan maliyetlerini azaltabilirsiniz.

Çalışanlarınızı Daha Etkin Kullanın

Çalışan veya öğrencilerin erişebilecekleri alanları daha önceden tanımlayarak veri erişiminde güvenliği sağlamanız, klasik sistemlere göre çok daha kolay olacaktır. PlatPlay sistemi mobil yapısı sayesinde ulaşmak istediğiniz verilere dünyanın her yerinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim Sektöründen Müşterilerimiz